Gerçekleştirdiği yatırımlar, ulusal ve uluslararası çalışmalarla tanınan Kerem Hasanoğlu; ilk , orta ve lise öğretimini TED Ankara Koleji'nde tamamlamış, önce Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünde öğrenim görmüş, ardından Bilkent İşletme Bilgi Yönetimi bölümünü bitirmiştir.

Türkiye tarihinde ilk kez, ilköğretimden üniversitelere tüm öğrencilerin ve akademisyenlerin birleşerek, projeler üreterek, çevrelerindeki sorunları çözmesi için"Bilinçli Gençler" hareketini hayata geçirmiştir. Bir yıl sürmesi planlanan "Bilinçli Gençler" hareketi Üniversitelere ardından tüm öğretim kurumlarına yayılmasıyla yüzbinlerce genç ülke sorunlarının çözümüne dahil olmuş ve Türkiye'deki en büyük gençlik hareketi olarak 2,5 sene sürerek olağanüstü bir katılımla rekor kırmıştır.

Bu anlamda Milli Eğitim Bakanı, Gençlik Spor Bakanı ve YÖK Başkanı ile protokoller imzalayan Hasanoğlu; bu kurumlara da sosyal sorunların çözümü için tarihlerinde ilk kez protokol imzalatarak sosyal konularda birlikte hareket etmelerine öncülük etmiştir.

İş hayatında birçok farklı markaya yaptığı yatırımlarla da tanınan Kerem Hasanoğlu; Amerikanın Los Angeles kentinde Dünyanın en köklü üniversitelerinden UCLA (University of California) de dil eğitimi almış ve burayı birincilikle tamamlamıştır.

İleri derecede ingilizce bilen Hasanoğlu; uluslararası projelere de önem vererek hem iş hem sosyal konular olmak üzere birçok çalışma hayata geçirmiştir.

Yine ulusal anlamda gerçekleştirdiği projelerden "Herşey Sevgiyle Başlar" projesi mülteci çocukların toplumda kaynaştırılmasını hedefleyerek ve bu konudaki farkındalığı arttırarak tüm toplumun, sanatçıların, sporcuların ve ünlü isimlerin desteğini de almış ve son olarakta Dünyanın en büyük kurumlarından olan IPA World tarafından Amerika ve diğer ülkelere model gösterilmek üzere Hasanoğlu'ndan onay istenmiştir.

Hasanoğlu; birçok vakıf ve uluslararası kuruluşa, çalışmalar ve projeler konusunda destek vermektedir.